off grıd ( şebekeden bağımsız ) sİstemler

Şebeke elektriğinin olmadığı, ulaşamadığı tarla, bağ, bahçe gibi yerlere yapılan evlerde; telekomünikasyon santrallerinde, mobil satış istasyonlarında, güç kaynağına (ups) ihtiyaç duyan ev-işyerlerinde ve karavanlarda kullanılır. Güneş enerji panelleri kendisine ulaşan güneş ışığın DC güç olarak şarj kontrol cihazları aracılığı ile akülere depolanmasını sağlar. Akülerde depolanan DC güç invertör aracılığı ile AC güce ( şebeke elektriği, 220 Volt, 380 Volt ) çevrilerek kullanıma sunulur. Off Grid sistemler kış mevsiminin güneşlenme saati dikkate alınarak tasarlanırsa herhangi bir problem yaşanma olasılığı çok daha az olur. 

ON GRID ( şebeke bağlantılı ) sİstemler

On Grid sistemler, güneş enerjisi panelleri aracılığı ile üretilen DC gücün invertör aracılığı ile AC güce çevrilerek direkt olarak tüketime sunulduğu ( akülerde depolamanın olmadığı ) sistemlerdir. Üretilen elektriğin tüketilmediği veya tüketimin üretimden daha az olduğu durumlarda üretilen elektrik online ve otomatik olarak yerel elektrik dağıtım firmasına iletilir.  Dönem sonunda üretilen elektrik ile tüketilen elektriğin mahsuplaşması yapılarak elektrik dağıtım firması tarafından faturalama yapılır. 

tarımsal sulama sİstemlerİ

Şebeke elektriği ve sulama sisteminin tarlalara bağlanması pahalıya mâl olmaktadır. Çiftçilerimiz bunun yerine tarlasına yakın bir yerde su sondajı yaptırarak kuyu açtırmaktadır. Kuyuya bıraktığı pompayı da jeneratör ile çalıştırarak su ve elektrik problemini çözmektedir. Yakıt fiyatlarının her geçen gün artması, yakıtı istasyondan tarlaya getirmenin zorlukları, jeneratörün tarlada çıkardığı gürültü ve ortaya çıkan hava kirliliği yüzünden tarımsal sulama sistemleri her geçen gün daha cazip hale gelmektedir. Kurulan sistem, güneşin doğuşu ile beraber suyu çekmeye başlar ve güneş batana kadar çalışmaya devam eder. Çekilen su depolanarak kullanılıyor ise elektronik şamandıra sistemi ile sistem otomatik olarak durmaktadır. 

Devlet' in tarımsal sulama sitemlerine %50 hibe desteği bulunmaktadır. 

10 KW on grıd SİSTEMLER

Şebeke elektriğinin bulunduğu ev ve iş yerlerinin kendi öz tüketim ihtiyacını karşılaması için hazırlanmış yönetmeliğe uygun sistemlerdir. Gerekli olan yasal prosedürler yerine getirilerek sistem kurulur. Kurulan sistem tüketim noktası olan ( ev / işyeri ) yerin öncelikli olarak kendi elektrik ihtiyacını karşılar, artan üretimi de yerel elektrik dağıtım firmasına ikinci bir sayaç üzerinden geçirerek iletir. Ay sonunda üretilen, tüketilen ve elektrik firmasına iletilen elektrik mahsuplaştırılarak fatura kesilir. Üretilen elektrik fazla ise elektrik dağıtım firması ev veya iş yerine sahibine ödeme yapar. 


Ülkem Solar 

Daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya için yola çıkan Ülkem Solar, bizden sonraki nesilleri düşünerek hareket etmektedir.


Ulusal ve uluslararası standartlarda yerli - yabancı birçok denetim kurumunun düzenli aralıklarla denetlediği, ürün ve üretim kalitesini onayladığı, sektörünün en büyük üreticileri ile çalışan Ülkem Solar,  tertemiz bir dünya hedefine adım adım yaklaşmaktadır.

"Önce İnsan" felsefesi ile yola çıkan 

Ülkem Solar, teknoloji, bilim ve şeffaflık içerisinde ürün ve hizmet kalitesinden taviz vermeden müşteri odaklı, ekonomik, işletme ile beraber müşterinin de kârlı olacağı bir  ticaret hedeflemekte...


Bayilerimiz

Size en yakın noktada olmaya çalışıyoruz

APlas Group

Kızılsaray Mah. Milli Egemenlik Cad. No: 29/A Muratpaşa / ANTALYA

Pil Dünyası Bodrum

Yokuşbaşı Mah. Cevat Şakir Sok. No:119/C

Karbil Prefabrik

Ören Mah. Hüseyin İbrahim İzmirli Sok. No:159 Zonguldak

İznik Has Yapı

Mustafakemalpaşa Mah. Atatürk Cad. No:155 İznik / BURSA

Vatan Solar

Gültepe Mah. İstanbul Karayolu Cad. No: 68/A İzmit / KOCAELİ

Cn Enerji

Halkapınar Mah. Gıdacılar Çarşısı Tesisat İş Merkezi No: 3/Z05 Konak / İZMİR

Elmas Sondaj

Yeniyalı Mah. Hamit Kaplan Blv. No:44 Körfez / KOCAELİ

Favor Danışmanlık

Atatürk Bulvari No8/1 Yalova

Fiyat Teklifi İstiyorum

Fiyat teklifi almak için son gelen elektrik faturasını sisteme yüklemeli veya ulkem@ulkemsolar.com adresine göndermelisiniz.

Formunuz Alınmıştır. Teşekkür ederiz.
Submit

Blog

Alternatif Enerji' den Haberler

 • image description

  İTÜ de güneş enerjisi laboratuvarı kurulac...

  İTÜ ile Sybac Solar arasındaki iş birliğiyle güneş enerjisi laboratuvarı kurulacak.
  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Alman enerji devi Sybac Solar arasındaki iş birliği kapsamında üniversitede güneş enerjisi laboratuvarı kurulacağı bildirildi.

  İTÜ'den yapılan açıklamaya göre, Avrupa'nın en büyük güneş enerjisi tarlasını kuran Alman enerji şirketi Sybac Solar ile iş birliği protokolü imzalandı.

  Söz konusu iş birliği kapsamında, akademisyenler, mühendisler ve uzmanlar güneş enerjisi sektörüne ilişkin çalışmalar yapacak ve Türkiye'nin bu alandaki gelişimine katkı sağlanacak.

  İTÜ ve Sybac Solar'ın ortak yürüttüğü çalışmalar kapsamında üniversitenin Ayazağa yerleşkesinde yer alan Elektrik-Elektronik Fakültesine kapsamlı bir güneş enerjisi laboratuvarı kurulacak.

 • image description

  Panasonic Eco Solutions Türkiye, Unvanında...

  Panasonic’in 2014 yılında gerçekleştirdiği yatırımla birlikte Türkiye’de güçlü bir şekilde faaliyet göstermeye başlayan şirketi Panasonic Eco Solutions Türkiye, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren “Panasonic Life Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ” unvanını kullanmaya başladı.
  Şirket, gerçekleştirdiği bu unvan değişikliği ile birlikte insan odaklı çözümlerle daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunma vizyonunu hayata geçirmeyi odak noktasına taşıdı.

  Yüzüncü yılını dolduran Panasonic Corporation’ın dört grup şirketinden biri olarak faaliyet gösteren Eco Solutions şirketi; insan odaklı çözümlerle daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunma vizyonu doğrultusunda şirket unvanını değiştirdi.

  1 Nisan 2019 tarihi itibarı ile Türkiye’deki faaliyetlerine “Panasonic Life Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ” olarak devam etme kararı alan şirket, bu önemli değişimle birlikte kaynaklarını ve faaliyetlerini, akıllı ve güvenli yaşam vurgusuyla geliştirmeyi, yaşam alanlarının konfor ve kalitesinin artırılmasına yönelik çözümler sunmayı amaçlıyor.

  Güçlü kuruluş, kullanıcılarına daha iyi bir yaşam için ihtiyaç duydukları konfor, güvenlik, akıllı ev sistemleri gibi teknolojik ve enerji yönetimi çözümleri ile birlikte, enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve “akıllı yaşam çözümleri” de sunuyor.

  Panasonic Life Solutions Türkiye’nin ürün gamı içerisinde halen elektrik anahtar ve prizleri, grup prizler, aksesuarlar, alçak gerilim şalt ürünleri, sigorta kutuları, elektronik elektrik sayaçları, otomatik sayaç okuma sistemleri, akıllı ev ve bina otomasyon sistemleri, LED aydınlatma ürünleri, profesyonel el aletleri, güneş enerjisi panelleri ve yangın algılama sistemleri yer alıyor.
  “İnsan odaklı çözümlerle daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmaya odaklanıyoruz!”

  Şirket unvanında gerçekleştirilen değişimin nedenlerine dair önemli açıklamalarda bulunan Panasonic Life Solutions Türkiye Şirket Başkanı Tatsuya Kumazawa “Şirketimizin tüm faaliyet ve aksiyonlarında insanların daha iyi bir yaşama sahip olmaları konusuna odaklanmış durumdayız.

  Bu doğrultuda ortaya çıkan şirket misyonumuzu yansıtmak ve müşterilerimize geleceğe yönelik olarak sunacağımız taahhütlerimizi vurgulamak için benimsediğimiz ‘Panasonic Life Solutions’ şeklindeki şirket unvanımızın kurumsal imajımızı daha iyi temsil edeceğine ve markamızın felsefesini daha iyi yansıtacağına inanıyorum.

  Bu değişim aynı zamanda, çok geniş bir coğrafyada başarı ile faaliyet gösteren şirketimizin, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yanıt verme ve gelişen teknolojiler doğrultusunda şekillenen yaşam alanları için ‘yenilikçi ürün ve çözümler’ oluşturarak, katma değerli çözümler sunmayı hedeflediğini temsil etmektedir.

  Panasonic’in köklü tarihinden aldığımız güç, AR-GE faaliyetlerimiz ve gerçekleştireceğimiz iş birlikleri sayesinde, yaşam alanlarına konfor ve güvenlik teknolojilerini etkin bir şekilde entegre eden kullanıcı dostu, toplumu destekleyen yaşam çözümleri sunacağız.
  Tüm enerjimizle insan odaklı çözümlerle daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmaya odaklanıyoruz. Geniş ürün yelpazemizdeki Panasonic ve VİKO markalı ürünlere ilave olarak, pazara sunmayı hedeflediğimiz yeni ürün ve çözümlerle ‘Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya’ hedefi ile sektörümüzdeki lider pozisyonumuzu her geçen gün daha da güçlendireceğiz.” dedi.

 • image description

  SMA ve Tesvolt Enerji Depolama Çözümleri K...

  SMA, Tesvolt ile birlikte organize ettiği “Orta ve Büyük Ölçekli FV Projelerde Enerji Depolama” konusunu ele aldığı konferansı, 21 Mart’ta yoğun katılım ile gerçekleştirdi.
  Yatırımcılar, Epc firmaları, danışmanlık ve mühendislik firmaları ile depolama konusunda bilgi almak isteyen firmalar katılımcılar arasında yerini alırken; konferansın konuşmacıları arasında Tesvolt Bölge Müdürü Aymen Ben Hassine, SMA İş Geliştirme Müdürü Bernd Haberecht, Türkiye Direktörü Efe Kökçü, Teknik Satış Yöneticisi Özer Kara ve Proje Yöneticisi Veli Nişancı yer aldılar. Konferans boyunca Türkiye ve dünyada FV enerji depolama alanındaki beklentilerin yönü, ekonomik modeller, bu alandaki en son teknolojik gelişmeler gibi konulara değinen SMA ve Tesvolt yetkilileri, konusunda uzman mühendisleri ile katılımcılara; enerji depolama proje referanslarını paylaştılar. FV enerji üretimi ve depolama sisteminin optimal boyutlandırılması konusunda ticari uygulamalara yönelik konularda rehberlik etmeyi amaçlamışlardır.

  Konferansın ana konuları arasında aşağıdaki başlıklara yer verilmiştir;
  • Enerji depolama pazarındaki eğilimler
  • Fırsatlar ve iş modelleri
  • Üretimde, teknolojik teklifler ve yenilikler depolama ve FV enerji uzmanlığı
  • Projenin karakteristiğine göre teknoloji seçimi ve sistemin boyutlandırması

 • image description

  Türkiye’nin ilk yerli güneş hücresi yatırı...

  Bereket Enerji Grubu tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli güneş hücresi yatırımcılarla buluştu.
  Türkiye’nin ilk ve lider entegre enerji kuruluşlarından Bereket Enerji Grubu tarafından Parla markasıyla üretilen, Türkiye’nin ilk yerli güneş hücresi, 12. Solarex Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda yatırımcılarla buluştu.
  VERİMLİLİK ARTTI
  Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, güneş panelinden sonra milli bir proje olarak yerli hücre üretimini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Saldanlı, ‘’Ülkemizin ilk yerli güneş hücresini ürettiğimiz fabrikamızdaki toplam üretim kapasitesi 130 MW’tır. Bu da yıllık 26 milyon adet hücre üretimi demektir. Panel fabrikamızın üretim kapasitesi de 150 MW’tır. 2018 yılı sonunda deneme üretimlerine başladığımız tesislerde multi kristal standart hücrelerde yüzde 19, mono kristal PERC tipi hücrelerde ise yüzde 21 verime ulaşılmıştır” dedi. 
  Parla markasıyla, hem panel ve hücre hem de kurulum hizmetleriyle güneş sektöründe entegre fabrika olarak çalıştıklarını dile getiren Saldanlı, böylece Türkiye ekonomisi için bu alanda yeni bir değer yarattıklarını ve yüksek teknolojiyle üretim gerçekleştirdiklerini vurguladı.
  T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yerli ve milli üretim anlayışı doğrultusunda, TÜBİTAK destekli Milli Güneş Enerjisi Santrali Geliştirilmesi (MİLGES) projesi kapsamında bu yatırımı hayata geçirdiklerine dikkat çekti. Türkiye’nin ilk endüstriyel fotovoltaik güneş hücresi üretim fabrikası olma özelliği taşıyan Denizli’deki tesislerde, silisyum tabanlı multi ve mono kristal, standart (Al-BSF) ve PERC tipi hücreler üretiliyor.

   

 • image description

  EPDK lisanssızda mahsuplaşma yönetmeliğini...

  EPDK lisanssız elektrik üretiminde aylık mahsuplaşmayı içeren yönetmeliği tamamladı. 
  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu daha fazla vatandaşın güneş enerjisinden yararlanmasını amaçlayan ve lisanssız elektrik üretiminde aylık mahsuplaşmayı da içeren yönetmeliği tamamladı. Böylece lisanssız rüzgar ve güneş enerjisine dayalı başvuruların ancak TEİAŞ tarafından kapasite tahsisi gerçekleştirilmesi halinde kurulabildiği dönem sona eriyor. Aynı ölçüm noktasında olmak, şebeke güvenliğini teknik yönden etkilememek ve yönetmelikte tanımlanan şartlar dahilinde artık herkes kendi üretim tesisini kurabilecek. Getirilen aylık mahsuplaşma sistemi ile serbest tüketici olsun olmasın herkes hafta içi veya gece tükettiği elektriği gündüz veya hafta sonu ürettiği elektrikten karşılayabilecek… Böylece elektrik şebekesini bir nevi depo olarak kullanabilecek.

  YÖNETMELİĞİN AMACI TÜKETİMİN EN AZ MALİYETLE KARŞILANMASI
  Yeni yönetmelik ile lisanssız elektrik üretimine ilişkin yönetmelik ve tebliğin birleştirilerek tek bir mevzuat altında işlemlerin yürütülmesi amaçlanırken başvuru süreçleri, başvuruların değerlendirilmesi ve yeni kurulacak tesisler açısından ihtiyaç fazlası enerjinin değerlendirilmesi gibi hususlar yeniden düzenlendi. Bürokratik evrak ve süreçler basitleştirilerek kurumlarda geçen süreler kısaltıldı. Yönetmelik aynı bağlantı noktasını, tüketim tesisinin bağlantı anlaşmasındaki sözleşme gücünü, tüketim-üretim yönlü dağıtım bedellerini dikkate alarak tüketici açısından tüketimini en az maliyetle karşılıyor olmasına dönük bir anlayışla hazırlandı. 

  YILMAZ: TÜKETİLECEK ENERJİ ORANINDA TESİS KURULMALI
  Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: “Yeni sistemde üretim yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus yatırımın geri dönüş süresini asgari seviyelere indirmek için tüketim gücü kadar değil tükettiği enerji miktarı kadar enerji üretebilecek tesisi kurmak olacak. Yani tüketicimiz “en fazla enerjiyi üretecek tesisi kurmalıyım” düşüncesi ile değil, “tüketim miktarımı karşılayacak en hesaplı tesisi kurmalıyım” düşüncesi ile hareket etmeli ” dedi. 
  Düzenlemenin önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz şunları söyledi: “Güneşimiz her hane için, her ticarethane için, her sanayici için bir enerji kaynağı olsun istiyoruz. Yeni düzenleme ile her tüketicinin kendi enerjisini üretebilmesinin de yolunu açıyoruz. Güneş çatılarda yükselmeye devam ettikçe hem tüketici kazanacak hem de ülkemiz. Enerji Bakanlığımızın çok değerli katkılarıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda ortaya koyduğumuz yeni düzenleme sürekli gelişim gösterecek nitelikte, yatırım yapılabilir ve büyüme odaklı bir güneş piyasasının devamını sağlayacaktır inancındayım. Artık enerji ihtiyacımızı yerinde, daha etkin ve daha verimli şekle getirmek, tüketildiği yerde enerjinin üretilmesini sağlamaya çevirmemiz gerekiyor.” 

   

 • image description

  Ticari çatılar için ilk mobil güneş panell...

  Avustralya’da ticari çatılara daha esnek ve hesaplı çözümler sunmak amacıyla kurulumu kolay ve yer değiştirebilen 5 kW’lık prefabrik güneş panelleri üretildi.
  Güneş enerjisinde daha kısa vadeli ve esnek fırsatlar sunan yeni mobil güneş panelleri geliştirildi. Ticari ve endüstriyel çatı güneş enerjisi pazarına odaklanan yenilikçi bir güneş enerjisi şirketi olan Solpod, güneş panellerinin sahadaki kurulum süresini azaltan ve verimli bir şekilde kaldırılmasını ve yeniden konuşlandırılmasını sağlayan fabrikasyon bir güneş çözümü geliştirdi.

  SOLPODLAR ÇIĞIR AÇICI
  Mobil güneş panellerinin sektörde ezber bozması bekleniyor. 5 kW’lık prefabrik Solpodlar Çinli JA Solar firması tarafından üretilen hücrelerin 72’si kullanılarak üretildi. kendi kendini temizlemeyi teşvik eden bir açıya sahip olan paneller, delme ve kelepçeleme işlemleri yapılmadan 10 dakika kadar kısa bir sürede çatılara kurulabiliyor. Solpodların ticari ölçekte kurulumları ise haftalar yerine günler içinde tamamlanabiliyor.

  TOPLAM 2.5 MW’LIK SOLPOD KURULACAK
  Australian Renewable Energy Agency (ARENA) tarafından finanse edilip ERM Power şirketi tarafından desteklenen mobil paneller 25 alışveriş merkezinde ve Yeni Güney Galler hükümet sitelerinde denenecek. Bu kapsamda toplam 2.5 MW’lık yeni mobil güneş panellerinin kurulumu yapılacak. 
  ARENA, 25 alışveriş merkezinde bu panellerin kurulumu için yaklaşık 700 bin dolar harcadı. Bunlardan bazıları elektrik üretimine başlarken, Yeni Güney Galler ve Victoria’da kurulumların bu yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Solar CEO’su James Larratt, ARENA’nın bu desteğini finansal bir desteğin çok ötesinde olduğunu ve kendileri için paha biçilmez olduğunu kaydetti.